TRENÉRSKO METODICKÁ KOMISE

Grassroots licence a UEFA licence B

Oznámení o pořádání studia Grassroots licence a UEFA licence B

Trenérsko-metodická komise Zlínského KFS připravuje na období Listopad – Prosinec 2014 školení trenérských licencí UEFA Grassroots licence a UEFA licence B. Studium UEFA Grassroots licence, která je novou licencí ve struktuře vzdělávání trenérů FAČR čítá dohromady 40 teoretické a praktické výuky. V praxi se jedná o prvních 40 hodin výuky školení trenérů, na který bezprostředně dalším blokem navazuje kurs UEFA licence B. Studium trenérské Grassroots licence (40hod.) a UEFA licence B (120hod.) obsahuje celkově 160 přednáškových hodin (školení probíhá formou víkendových bloků + 4 pátky). Zájemci z řad trenérů s licencí C se mohou na toto školení přihlásit vyplněnou a odeslanou /na Zlínský KFS/ přihláškou.

Formulář najdete na webových stránkách www.kfszlin.cz /dokumenty/. Přijato bude 28 posluchačů dle pořadí zaslaných přihlášek. Poplatek za školení je stanoven na 4000,-kč a platí se předem na účet Zlínského KFS. Konečný termín přijetí přihlášek ke studiu Grassroots licence a UEFA licence B v uvedeném období je : 1.říjen 2014 Pokud počet přihlášených posluchačů školení, kteří uhradili požadovanou zálohu nedosáhne 20 osob, nebude školení z ekonomických důvodů zahájeno.

Trenéři, přihlášení ke studiu Grassroots licence a UEFA licence B obdrží v polovině října telefonicky nebo emailem další informace.

Ty lze získat i na níže uvedených kontaktech.

Zapletal Petr
předseda trenérsko-metodické komise Zlínského krajského fotbalového svazu
tel. : +420605251704
email : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Projekt týmu "Létajících trenérů" ve Zlínském kraji se rozběhl

Létající týmy trenérů

12FAČR ani přesto, že pohled byl aktuálně upřen na ME, nezapomněla na budoucnost českého fotbalu a rozjela akci, která nemá v historii českého fotbalu obdoby.
Tato akce se týká zejména malých klubů a trenérů, kteří v nich působí a mají buď základní trenérskou licenci C, nebo dokonce nemají žádnou. Přesto se starají o jednu z nejsvízelnějších a nejdůležitějších částí fotbalu. Starají se totiž o děti, které nás za 12 - 15 let budou reprezentovat na vrcholné úrovni jako současní reprezentanti.
Někdo by si mohl říci, že když vyrostli tihle, vyrostou i další, jenže svět nespí a na budoucnosti pracuje intenzivně. Vnější podmínky, jako je množství malých plácků, kde vyrůstali legendy a s tím spojené i množství kluků, kteří fotbal hráli, jsou ty tam. Nyní se musí o fotbal pečovat a to zejména u těch nejmenších.
Projekt létajících týmů trenérů, navazuje na změny, které se udály v posledních dvou letech. Přechod na malé formy fotbalu se vším co k tomu patří, oslovování rodičů ke spolupráci, změna zaměření v jednotlivých trenérských licencích a další detaily.
O co tedy jde?
Na začátku června, právě již v době konání Eura, proběhl seminář trenérů ze všech částí republiky. Za každý kraj přijelo 4-6 vybraných trenérů, kteří se starají o děti ve velkých či malých klubech a dělají to tak dobře, že byli osloveni ke spolupráci. Na semináři byl diskutován a nastaven směr, kterým by se měl ubírat trénink a výchova malých fotbalistů. Prvoplánovitě jde o zaměření na přípravkové kategorie, ale nejenom na ně.
Trenéři létajících týmů budou na hřištích a s dětmi malých klubů ukazovat zásadní směry, kterým by se měly děti a trenéři ve fotbalu ubírat. Budou diskutovat s trenéry a přinášet přímo k nim informace, které získali na seminářích, vyšších trenérských licencích, ale i zahraničních stážích. Takové ukázkové tréninky budou otevřené i pro trenéry ostatních klubů a vlastně i ostatních věkových kategorií, protože většinou to co je náplní tréninku v přípravkách, má své podstatné uplatnění i ve starších kategoriích, i když s nějakými úpravami.
V případě zájmu o vyslání „týmu létajících trenérů“ do Vašeho klubu kontaktujte pana Petra Zapletala (vedoucí týmu, telefon 605 251 704, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). 

DOŠKOLENÍ TRENÉRŮ UEFA licence B

V termínu 12.1.2013 se v Otrokovicích uskutečnil doškolovací seminář trenérů s UEFA licencí B, kterým končila platnost trenérského průkazu k 31.12.2012. Doškolení se zúčastnilo 75 regionálních trenérů  Zlínského kraje, pro které byly připraveny tři přednášky.

Seminář vedl vedoucí TMK Zlínského KFS p.Petr Zapletal. Úvodní přednášku na téma „Budování týmu ve fotbale“ prezentoval Mgr.Kameník Jan. S následnou prezentací tématu „Nové pohledy na kondiční přípravu fotbalistů a srovnání s tradičními metodami“ pokračoval PhDr.Neradil Pavel. Závěrečnou přednášku „Amatérský fotbal v regionu“ a „Vzdělávací a ukázkové projekty ve Zlínském kraji“ přednášel Petr Zapletal. Po ukončení závěrečné přednášky byly posluchačům předány trenérské průkazy s prodlouženou platností na následující 3 roky.

Závěrečné zkoušky studia trenérské UEFA licence „B“

V sobotu 5.1.2013 se uskutečnily závěrečné zkoušky studia trenérské UEFA licence „B“.
Zkoušky stejně jako celé školení (40 hod. Grassroots a 120 hod. UEFA licence B) proběhly bez závažnějších problémů a 27 posluchačů kurzu získalo nejen trenérské průkazy či diplom absoloventa ale hlavně spoustu informací a námětů do své další trenérské praxe.
Trenérský kurz úspěšně absolovovali trenéři : Pagáč R., Urbančík V., Janošík P., Novák D., Žáček Z., Varga J., Kubica L., Čuba P., Runkas R., Piškula O., Vávra S., Náměstek M., Málek J., Koubský J., Janíček J., Sladovník Z., Lekeš B., Jarko R., Ondroušek R., Miklas J., Löbb P., Novosad D., Šimurda K., Murka P., Prešnajder P., Železník L. a Kolacia R.

Zvláštní poděkování patří všem lektorům, kteří se na vzdělávání trenérů ve Zlínském kraji podíleli a snažili se předat všechny své prezentace či zkušenosti účastníkům školení trenérů UEFA licence „B“.
Lektorský tým, který se podílel při studiu trenérské licence 2012 pracoval ve složení : Zapletal Petr, Neradil Pavel PhDr., Hábl Marek, Habanec Svatopluk, Gojš Leoš, Frajt Marcel, Juřička Martin Ing., Vlachovský Petr, Procházka Jiří, Trčka Jiří Mgr., Hanko Milan, Kameník Jan Mgr. a další.

Fotogalerie ze studia zde >>

DOŠKOLOVACÍ SEMINÁŘ LICENCE „B“

Pozvánka na doškolovací seminář trenérů UEFA licence „B“

Seminář trenérů se uskuteční v kavárně (ve II.patře) hotelu Společenský dům v Otrokovicích /Tylova 727/ v sobotu 12.ledna 2013 od 8.00hodin

Účast na tomto semináři je nutná pro trenéry, kterým končí platnost trenérského průkazu k 31.12.2012.images

Předpokládaný konec semináře je ve 12.00 hodin.

Vezměte sebou :

* trenérský průkaz UEFA licence „B“

* 1x foto 4x4,5cm (pasová fotografie)

* 200,-kč (poplatek za školení)

Program doškolovacího semináře bude oznámen při jeho zahájení.

Semináře se mohou zúčastnit rovněž trenéři, kteří mají trenérský průkaz neplatný z dřívějších let a dosud nebyli proškoleni. V těchto případech je školící poplatek 400,-kč. Upozorňuji, že náhradní termín pro doškolení vyhlášen nebude. V případě neúčasti pozbývá Váš trenérský průkaz k 1.1.2013 platnost a podle příslušných norem FAČR nemůže fotbalový klub uzavírat dohodu či smlouvu s trenérem, jehož trenérský průkaz je neplatný.

Ve Zlíně 15.10.2012

Zapletal Petr

předseda trenérsko-metodické komise Zlínského krajského fotbalového svazu

Projekt „Létající trenéři“

FACR 1Jedná se o projekt FAČR s cílem ukázat základní principy a metody práce s mládeží s důrazem na obecné zásady tréninku fotbalové mládeže i v malých klubech, kde většinou začínají pracovat s dětmi rodiče a fotbalový nadšenci bez jakékoliv trenérské licence.

Tréninky jsou tedy určeny pro jakýkoliv klub, který chce nejen zpestřit trénink svým hráčům či získat inspiraci v nových tréninkových cvičeních, ale především získat informace o správném přístupu trenéra k hráčům, metodám vedení tréninku a tréninkovým cílům kategorie ml. a st. přípravek. Ukázkové tréninky vedou vždy proškolení trenéři FAČR s hráči daného klubu například při jejich standartním tréninku, na který se mohou přijít podívat rodiče nebo trenéři z blízkých okolních klubů.

Projekt ve Zlínském kraji zajišťuje KM Zlínského KFS.

Jednotlivé přihlášky pro zajištění ukázkového tréninku ve Vašem klubu zasílejte: ZLÍNSKÝ KFS – Zapletal Petr /605251704, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Seminář pro trenéry kategorie přípravek

P1010154V pondělí 27.8.2012 se na Mladcové u Zlína uskutečnil seminář pro trenéry kategorie přípravek.

Akce se zúčastnilo na 40 trenérů z řad oddílů hrajících soutěž přípravek Zlínského KFS. Součástí semináře byla ukázková tréninková jednotka, kterou prezentovaly členové týmu „Létacích trenérů“ Vlachovský Petr a Machala Ondřej.Celá tréninková jednotka a následná diskuze byla komentována vedoucím TMK a vzdělávacího úseku Zlínského KFS Petrem Zapletalem.

Po ukončení ukázkové tréninkové jednotky proběhla diskuze k problematice tréninkového procesu kategorie přípravek a následně se uskutečnilo představení všech členů „Létacích trenérů“ (projekt FAČR/ZL KFS kdy si oddíl může bez jakýchkoliv nákladů požádat o provedení ukázkové jednotky ve svém oddíle za účasti členů „Létacích trenérů).

Součástí diskuze bylo i projednání pravidel pro soutěžní ročník 2012/13.

Fotbal

Kontakt

Hradská 854
Zlín 76001
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
VÍCE ZDE:

SÍDLO SVAZU

svaz